Błagajmy Boga o pomoc w walce ze złością! - zdjęcie
30.03.15, 19:45Ks. Piotr Pawlukiewicz (fot. YouTube)

Błagajmy Boga o pomoc w walce ze złością!

4

Proś Boga o pomoc w walce ze złością, która może zniszczyć twoją relację z dziećmi. Złość. Emocjonalne, wroge nastawienie do drugiego, gdzie nie grają roli żadne argumenty, gdzie nikt nie słucha, tylko nienawidzi i cieszy się porażką nienawidzonego. 

1

kad

Komentarze (4):

anonim2015.03.31 8:06
złość jest w stanie popsuć WSZYSTKIE relacje człowieka. . jednak, mając do wyboru ROZPACZ albo ZŁOŚĆ, wybierajcie złość w ostateczności! (vide Judasz syn Szymona)
anonim2015.03.31 11:10
"Gniewajcie się ale nie grzeszcie,niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce".Ef 4,26.Jak to rozumieć ?
anonim2015.04.1 8:01
@raczkowski w mojej interpretacji, która idzie za św. Tomaszem i Arystotelesem, mamy kilka pojęć gniewu, przy czym, jest coś takiego jak gniew moralnie słuszny - n e m e s i s. jest to rodzaj gniewu BEZ złości, gniewu sprawiedliwego w imię sprawiedliwości. poza tym, należy przypomnieć, że wg. Tomasza (Arystoteles) samo w sobie żadne uczucie nie jest ani złe, ani dobre. Decyduje motywacja, cel, kontekst i treść przedmiotowa. Ostatecznie zgodność motywacji z prawem bożym. prawo i sprawiedliwość xD PS kontekstowa złość - materiał video - to nie uczucie a pewna wiązka problemowa postaw ORaZ związanych z nimi uczuć która to wiązka w pewnym tylko stopniu zahacza o ZŁO -w sobie- a tym właśnie jest właściwa tytułowa z ł o ś ć.
anonim2015.04.1 22:16
Zlosc to zlosc. Zawsze jest w jakis sposob destrukcyjna. Niestety takze dla ludzi obok. Rozpacz jest jednak lepsza ... jesli juz. Ale gniew ? To grzech ciezki (i nie mowie tego tak na odczep, powierzchownie).