Ben Hodges w CNN: Do końca lata Ukraińcy wypędzą wojska okupacyjne z Ukrainy - zdjęcie
13.05.22, 19:02Fot. screenshot - Twitter (CNN)

Ben Hodges w CNN: Do końca lata Ukraińcy wypędzą wojska okupacyjne z Ukrainy

48

Ukraina ma zdolność zniszczenia wroga. Armia rosyjska nie ma przewagi nad Siłami Zbrojnymi Ukrainy, co oznacza, że ​​wkrótce Ukraińcy przystąpią do kontrofensywy i do końca lata wypędzą wojska okupacyjne na pozycje sprzed 23 lutego – stwierdził były dowódca armii USA w Europie gen. Ben Hodges w eterze w telewizji CNN.

Myślę, że Rosjanie już zbliżają się do punktu kulminacyjnego. Nie mają setek tysięcy nowych żołnierzy ani nowych czołgów gotowych do walki. I wydaje mi się, że mówimy o tygodniach, bo Stany Zjednoczone i ich sojusznicy włożyli dużo pracy w zwiększenie potencjału Ukrainy w nadchodzących tygodniach” – powiedział Ben Hodges, amerykański generał, były dowódca armii USA w Europie.

Generał dodał, że wojsko państwa-agresora wykazało brak spójności i koordynacji oraz absolutną niezdolność do prowadzenia działań ofensywnych na niektórych obszarach. Oprócz tego, ​​rosyjscy generałowie i oficerowie nie wiedzą, jak wspólnie używać sił lądowych, morskich i powietrznych, a także sił specjalnych i cybernetycznych. Jego zdaniem Ukraina ma zdolność zniszczenia wroga.

Właśnie dlatego w ciągu ostatnich dwóch tygodni widzieliśmy tak małe sukcesy na 480-kilometrowym froncie. Nie ma tam głównego obszaru uderzenia”
– podkreślił.

Generał dodał, że wkrótce Ukraina powinna przejść do kontrofensywy. Jego zdaniem Siły Zbrojne Ukrainy do końca lata będą w stanie zepchnąć Rosję z powrotem na pozycje, które państwo-agresor zajmował przed zakrojoną na wielką skalę inwazją putinowskich hord na Ukrainę.

Przypomnijmy, doradca biura prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz twierdzi, że Ukraina będzie dyktować warunki podczas rozmów pokojowych, a im więcej pomocy Zachodu trafia do Sił Zbrojnych Ukrainy, tym ostrzej Kijów będzie rozmawiał z Moskwą. Tak więc Putin stoi teraz przed wyborem – traktat pokojowy lub porażka militarna.

Z kolei, szef Biura Prezydenta Ukrainy twierdzi, że głównym zadaniem obecnie jest przywrócenie integralności terytorialnej i całkowite wyzwolenie terytorium Ukrainy w międzynarodowo uznanych granicach, wraz z Krymem i Donbasem.

Przypomnijmy, kilka dni temu minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba oświadczył, że Ukraina może zadowolić się jedynie całkowitym przywróceniem integralności terytorialnej kraju, wraz z powrotem Krymu i Donbasu.

Jeśli wcześniej Ukraina zgodziłaby się przyznać, że pokonała Rosję, gdyby udało się zepchnąć siły okupacyjne z powrotem na pozycje, które istniały 23 lutego, to teraz Ukraina uzna za zwycięstwo wyłącznie wyzwolenie wszystkich swoich tymczasowo okupowanych terytoriów, w tym Krymu – stwierdził minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba w wywiadzie dla Financial Times, opublikowanym 10 maja.

Według szefa MSZ Ukrainy, w pierwszych miesiącach wojny sytuacja wyglądała inaczej – Kijów uważał, że w ówczesnych warunkach zwycięstwem dla niego będzie „wycofanie wojsk rosyjskich na zajmowane przez nich pozycje przed 24 lutego i zapłata za szkody”, jednak podpisanie Lend Lease Act przez prezydenta Stanów Zjednoczonych zmieniło sytuację, układ sił i cele wojny dla Ukrainy.

Dysponując nowoczesną bronią, Ukraina będzie mogła zadać miażdżącą klęskę rosyjskim najeźdźcom. Kuleba zauważył, że porażka rosyjskich wojsk i floty pozwoli Ukrainie na ponowne otwarcie portów na Morzu Czarnym i ożywienie gospodarki eksportowej.

Otrzymawszy „jeszcze większe wsparcie militarne”, Ukraina będzie mogła odeprzeć najeźdźców z obwodu chersońskiego, a także „pokonać Flotę Czarnomorską i odblokować przepływ [statków]” – podkreślił szef resortu spraw zagranicznych Ukrainy.

Jednocześnie Kuleba przyznał, że w końcu, z powodu zbyt dużego rozlewu krwi, Ukraina być może będzie musiała wynegocjować zakończenie wojny. W tym przypadku Kijów chciałby „zbliżyć się do nieuchronnego momentu z najsilniejszymi kartami”.

OPINIA REDAKCJI: ROSJA PO OBALENIU PUTINA.
JAKIE WARUNKI MUSIAŁBY SPEŁNIĆ KREML, ABY LICZYĆ NA ZNIESIENIE SANKCJI?

Podczas gdy Siły Zbrojne Ukrainy będą bezlitośnie niszczyć armię rosyjską, atomowe sankcje muszą wzrastać wykładniczo. Nie ma sensu negocjować z Putinem i jego poplecznikami. Negocjować można wyłącznie z tymi, którzy przyjdą ich zastąpić. Rosyjska gospodarka umiera, Siły Zbrojne Ukrainy niszczą armię rosyjską.

Społeczność światowa powinna pomyśleć o warunkach, jakie Kreml będzie musiał spełnić po obaleniu Putina, aby Rosja powróciła do rodziny cywilizowanych narodów świata.

Międzynarodowy Trybunał. Głównym warunkiem złagodzenia sankcji powinno być żądanie oddania kremlowskiego dyktatora i jego popleczników przed międzynarodowy wymiar sprawiedliwości.

Denuklearyzacja Federacji Rosyjskiej. Następnym warunkiem ma być rezygnacja Moskwy z broni jądrowej.

Deputinizacja Federacji Rosyjskiej. Konieczne jest żądanie, aby Rosja na zawsze porzuciła zbrodniczą imperialną politykę ekspansjonizmu oraz potępiła i na zawsze odrzuciła dziedzictwo rosyjskiego imperializmu, bolszewizmu, stalinizmu, putinizmu, raszyzmu i eurazjatyzmu we wszystkich jego przejawach. Deimperializacja putinowszko-raszystowskiej Rosji powinna przebiegać według wzoru denazyfikacji nazistowskich Niemiec.
Geopoiltyczna transformacja Euroazji. Putin otwórzył geopolityczną puszkę Pandory. Krym, Donbas, Abchazja, Osetia Południowa, Naddniestrze – wszystkie te terrorystyczne enklawy muszą zostać powrócone w skład Ukrainy, Gruzji i Mołdawii.

Putin chciał kwestionować nienaruszalność granic w Europie? Ok! W takim razie konieczne jest rozpoczęcie dyskusji na temat demilitarizacji i statusu obwodu kaliningradzkiego, na temat statusu Królewca! Co więcej, musimy żądać, żeby narody znajdujące się pod rządami Federacji Rosyjskiej mieli możliwości wolnego i demokratycznego rozwoju suwerenności i tożsamości narodowej w ramach prawdziwej federalizacji Rosji. Wszystkie narody mają prawo do samostanowienia. Jest to podstawowa zasada prawa międzynarodowego.

Spełnienie właśnie takich wymagań społeczności międzynarodowej byłoby odpowiednim warunkiem zniesienia sankcji wobec postputinowskiej Rosji. Do tego powinna dążyć społeczność światowa. To kwestia bezpieczeństwa europejskiego i globalnego. Każdy przyszły agresor, który zagraża demokracji i światowemu bezpieczeństwu, powinien wiedzieć, że zostanie surowo ukarany. Zbrodniczy imperializm rosyjski musi być potępiony na wieki wieków.

Jagiellonia.org

Komentarze (48):

Skrzypek na dachu2022.05.14 10:11
CNN tak jak TVP Info to fejk nuis , klamstwa smaruja 24/7 .
Filip2022.05.14 9:27
Od miesięcy nie milkną pogłoski o przygotowaniach PiS do przedterminowych wyborów parlamentarnych (planowo mają się odbyć jesienią 2023 roku). Prezesa Kaczyńskiego do takiej decyzji ma skłonić m.in. niepewność co do wysokiego poparcia w obliczu rosnącej inflacji i problemów kredytobiorców. Jednak do tej pory politycy obozu rządzącego stanowczo zaprzeczają planom przygotowywania wcześniejszej elekcji.
Jerzy2022.05.14 8:30
niech se banderowcy wypędzają kacapów nawet dzisiaj - mnie to zwisa, mnie ciekawi co innego - kiedy te banderowskie ścierwo zostanie wypędzone z Polski?
FRONDA2022.05.14 3:11
Żydowi Skrzypek na dachu składamy wyrazy uznania za codzienne 12 - 14-godzinne rzyganie hejtem, imbecylizmem i jak kolega redakcyjny zauważył, żyd Skrzypek na dachu to NIEPODWAŻALNY dowód, jakim MITEM jest domniemana "inteligencja" żydów. Prosimy o więcej i zawołaj kolegów żydków, im więcej wpisów tym WIĘKSZE są nasze DOCHODY.
Skrzypek na dachu2022.05.14 1:08
Krach akcji Twutter do 5% . Szanghai Bank sie cieszy ze cena spada .
Skrzypek na dachu2022.05.13 22:08
Już NAPIERDALAM blisko 12 godz. Jak to mam zasr ane życie, ale Order Lenina zobowiązuje.
Skrzypek na dachu2022.05.14 10:02
Asio podszywaczu , wymysl sobie swoj wlasny nick .
Skrzypek na dachu2022.05.13 22:05
Pamiętasz jak byłeś malutki i ten smrodek moczu babci dyskretny i dziadka fajeczkę, którą maskował "zapach" czosnku? Możesz to mieć ponownie. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Znana i renomowana firma kosmetyczno-garbarska "Rudolf Franz Höss" poleca swoje produkty: "Zapach babci mydełko! Zapach dziadzia mydełko! Umyj sobie pupcie babcią lub dziadkiem, niech wspomnienia powrócą! Twoje kąpiele szabesowe już nigdy nie będą takie same! . . . . . . . . . . . "Bo nic tak się nie pieni, jak mydło zrobione na czysto żydowskim tłuszczu!"
Skrzypek na dachu2022.05.14 1:09
Asio glupku .
Skrzypek na dachu2022.05.13 21:53
CNN to fejk nius . USA juz nie istnieje od Listopada 2020 , bo Dzoe zombi Bajdon to hologram .
Polski Pan na Florydzie - USA2022.05.13 21:45
W stolicy stanu Floryda Tallahassee każdy ochrzczony mieszkaniec zamiast "hello" wita nieochrzczonych: " TY GŁUPI ŻYDZIE"!
JanP2022.05.13 21:40
Boże, co za bełkot.
" co za bełkot."2022.05.13 21:53
Czyj?
?2022.05.13 22:32
kacapa z Kremla
Skrzypek na dachu2022.05.13 21:39
Brawo Wojtek Olszanski ! Brawo Grzegorz Braun ! Zabrali sie ostro do raboty po powrocie z odpoczynku na Krymie . Nie proznowali , mieli wazne spotkania z Dymitry Pieskow , osobistego Pana Prezydenta Putina Hau Hau .
Skrzypek na dachu2022.05.13 21:55
Asio , podszywaczu , bo rozsmieszasz .
Skrzypek na dachu2022.05.13 22:06
𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!!
taka prawda2022.05.13 21:38
Putin niszczy nie tylko Ukrainę ale i Rosję bo taki ma cel. On wpisuje się w globalistyczną politykę i jest opłacany przez globalistów. Ta wojna obecnie to kompletny nonsens bo nie przyniesie Rosji żadnych osiągnięć a tylko straty.Niestety koniec Putina wcale nie musi oznaczać końca problemów. Ciekawe co zrobią Chiny i jak zmieni się układ sił na Świecie.
Skrzypek na dachu2022.05.13 21:25
Ludzie , nie dajcie sie nabrac , bo CNN to fejk nius , lepszy jest Gab.com i nawet Breitbart .
Polski Pan na Florydzie - USA2022.05.13 21:22
W stolicy stanu Floryda Tallahassee każdy ochrzczony mieszkaniec zamiast "hello" wita nieochrzczonych: " TY GŁUPI ŻYDZIE"!
Skrzypek na dachu2022.05.13 21:20
Pamiętasz jak byłeś malutki i ten smrodek moczu babci dyskretny i dziadka fajeczkę, którą maskował "zapach" czosnku? Możesz to mieć ponownie. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Znana i renomowana firma kosmetyczno-garbarska "Rudolf Franz Höss" poleca swoje produkty: "Zapach babci mydełko! Zapach dziadzia mydełko! Umyj sobie pupcie babcią lub dziadkiem, niech wspomnienia powrócą! Twoje kąpiele szabesowe już nigdy nie będą takie same! . . . . . . . . . . . "Bo nic tak się nie pieni, jak mydło zrobione na czysto żydowskim tłuszczu!"
Skrzypek na dachu2022.05.13 21:56
Asio , podszywaczu , wymysl sobie swoj wlasny nick .
Skrzypek na dachu2022.05.13 22:05
𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!!
Skrzypek na dachu2022.05.13 21:09
Juz za pozno w tym roku na czosnek czy cebule , ale jeszcze mozna w polu sadzic ostatnie juz kartofle papryke ogorki sloneczniki rzotkiewki ogorki i buraki przed nastepnym pelniem ksiezyca .
Co takiego2022.05.13 22:34
" rzotkiewki " ??
Skrzypek na dachu2022.05.13 21:03
𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!! ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!!
Skrzypek na dachu2022.05.13 21:00
Jutro odbierzemy brudnym moskalom prastare Piastowskie Wojewodstwa Smolenskie Tambowskie Wladywostockie i tez Kamczatke , ale Sakhalin oddamy Japonczykom .
Skrzypek na dachu2022.05.13 20:53
Juz od dwuch tygodni trwa inwersja na rynku obligacji dlugo i krotkoterminowych , a to oznacza ze fundusze emerytalne sa zagrozone , narazone na 90%owe straty .
Wyjaśnij, jak to rozumiesz.2022.05.13 21:04
"inwersja na rynku obligacji dlugo i krotkoterminowych"
Skrzypek na dachu2022.05.13 21:50
Piwo 5% kosztuje 5zl a wodka 40% kosztuje 40zl . Inwersja nastepuje kiedy wodka jest porownalnie tansza niz piwo . Krotkoterminowe obligacje na przyklad roczne czy dwuletnie maja cene i tez oprocentowanie ktore daje wyplkate umowiona po terminie i to mozna porownac do dlugoterminowych dziesiecioletnich obligacji ktore musza za zachete nizszej ceny wyrownac dlugosc terminu przez wyzsze wyplaty procentowe , kiedy panstwo jest wiarygodne i wyplaca odsetki w uzgodnionym terminie . Notoryczne papiery wartosciowe Argentynskie czy Wloskie musza zaproponowac wysokie oprocentowanie ale kiedy dochodzi do 15% to zawsze oznacza nieuniknione bankructwo , nie da sie ukryc nawet przez swiadome nakrecanie inflacji . Czuje sie troche oszukany przez Pana Prezesa NBP Leszka Balcerowicza w latach 90tych kiedy trzymalem na koncie NBP gotowke przelewane na cele zakupu nieruchomosci bo oprocentpwanie chociaz lepsze niz na konto oszczednosciowe to bylo o 0.5% mniej niz na konto walutowe w Londynie , ale to jednak tylko porownywalna cena tranzakcji , a straty zadne , to dobry uczciwy interes ale nie taka jak na drozdzach .
Ty glupi CHUJU!2022.05.13 22:15
Juruś ty tu pi erdol o rzeczach, o których NIE masz pojęcia! Już po dwóch "zdaniach' zaprzestałem czytanie. Mój pies wie więcej o "obligacjach" i się NIE wygłupią z tą żydowską polszczyzną! . . . . Once again, you CAN'T hide in cyberspace! NOT from me! You DUMB FUCK!
Skrzypek na dachu2022.05.14 10:08
Piwo Perla to najlepsze , czasem jest promocja +2 gratis .
Newsroom2022.05.13 20:51
Kacapska armia miała defilować w Kijowie w roli zwycięzcy, ale zanosi się na to że Ukraińcy będą defilować na Placu Czerwonym w Moskwie !? hihihi
Skrzypek na dachu2022.05.13 20:49
Pan Elon Musk wspolpracuje z Kitajkombandytami , najnowsze dochodzenia ujawniaja ze Szanghai Bank pozycza dla Larry Fink Blackstone dla Boring SpaceEx Tesla aby zakupic bezwartosciowe akcje Twutter ktore natychmiast spadna do zera tak jak kryptoponzi waluty zakupione za gotowke Kwang Tsu . Chinskie straty sa szacowane na 95% a cena nieruchomosci na rynku inwestycyjnym w tym niesiacu spadaja o 80% a znikaja deweroperzy bez sladu , a to moze zachwiac rynki USA i wartosc dolara bo FED wydaje zakaz pozyczania gotowki na spekulacijne inwestycje polegajac na wzrost ponadinflacijny na przyszle ceny towarow , zlota czy ropy , a to w tej samej chwili kiedy juz inwestorzy zaczynaja wyciagac zaobowiazania z akcji obligacji i papierow wartosciowych , nawet drobni kupuja srebro fizyczne w NBP albo nieruchomosci w czasach nasilajacej sie inflacji , bo wiadomo ze traci najwiecej ten kto zainwestuje ostatni przed spadkiem niczym penknieciem banki mydlanej ktore juz nastapilo w Kwietniu 2022 .
https://www.youtube.com/watch?v=4EoAHdwGBvU2022.05.13 21:07
da da towariszcz jewrej, da da!
Skrzypek na dachu2022.05.13 21:23
Szanghai Bank nie jest zagrozony na utrate plynnosci finansowej przez strate 44mld dolarow , ale uzyje to jako przykrywke aby spisac straty na wewnetrznym rynku nieruchomosci gdzie dochodzi do likwidacji nawet 90% wartosci portfolia inwestycijnego co oznacza utrate oszczednosci wszystkich funduszy emerytalnych Panstwa Chinskiego ChRLu ktore de fakto zrobilo zebrakow z wszystkich chinczykow ktorzy mieli oszczednosci na papierze , na kontach bankowych . To napewno oznacza wprowadzenie niedlugo systemu doraznych elektroniczne pieniadze oparte na eksperymentalnym socjalnym panstwowym kredycie nakazowo rozdzielczym .
Yesterday news!2022.05.13 21:44
You don't know shit about the market! Besides, who gives a fat flying fuck about gooks and kikes like you!
I jeszcze jeden warunek2022.05.13 19:42
Królewiec wraca do Polski a wszystkie ruskie z tej ziemi won za don !!!
Polak2022.05.13 19:39
W Chersoniu ukraińscy zwiadowcy zabijają pojedyńczych żołnierzy ruskich. Miasto jest bliskie wyzwolenia.
Sam w to nie wierzysz2022.05.13 19:32
i dlatego wstydziłeś się pod tą copypastą podpisać choćby swoją redakcyjną sygnaturą?
do końca lata to putina ukatrupią2022.05.13 19:25
.
fdf2022.05.13 19:16
Oj Ben, Ben wiem że zbrojeniem handlujesz.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2022.05.13 19:16
[tekst usunięty z powodu chorobliwego ateizmu, szkalowania Kościoła i antypolonizmu]
jesteś chory biedaku2022.05.13 19:43
:D
jesteś chory biedaku2022.05.13 20:04
[tekst usunięty z powodu chorobliwego ateizmu, szkalowania Kościoła i antypolonizmu i jest zwykłym CH U J E M obrzezanym]
Po 11 ...2022.05.13 19:16
[tekst usunięty z powodu wulgaryzmów i żenującego poziomu]
Anonim2022.05.13 19:15
[tekst usunięty ze względu na opłacanie jego autora przez reżim Putina oraz z powodu treści szkalujących Polskę] 😁😂🤣😂😁
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2022.05.13 19:15
[tekst usunięty z powodu bluźnierstw, perwersyjnych treści i dewiacji jego autora]