reklama
reklama

Balcerowicz „sprzedał” polski przemysł konkurencji

Balcerowicz „sprzedał” polski przemysł konkurencji
reklama

Trzeba być idiotą, albo cynicznym oszustem”, żeby wierzyć, że zagraniczni inwestorzy przejmują polskie firmy w innym celu niż po to, żeby pozbyć się konkurencji – mówi prof. Jerzy Żyżyński, ekonomista i poseł PiS w wywiadzie dla „Nowej Konfederacji”. - Albo jednym i drugim, jak Balcerowicz – dodaje.

 

Jerzy Żyżyński stawia tezę, że wzrost polskiego eksportu, o którym czasem słychać, jest pozorny. Ekonomista zwraca uwagę, że większość dóbr konsumpcyjnych w Polsce pochodzi z importu.

- Nawet gwoździe są niemieckie – mówi. Dodaje, że uzależnienie od jednego rynku jest dla gospodarki niebezpieczne. Tymczasem 30 proc. polskiej sprzedaży zagranicznej trafia do Niemiec.

Prof. Żyżyński w ostrych słowach krytykuje też sposób, w jaki wpuszczono na polski rynek podmioty z zagranicy.

- Jak można firmę sprzedać zagranicznemu konkurentowi? Przecież wiadomo, że ją zlikwiduje. Wejdzie tylko po to, by przejąć rynek. To się nazywało wówczas eufemistycznie „branżowy inwestor strategiczny”. Wejdzie i szczęśliwy, że kupił taniej, będzie rozwijał. Trzeba być idiotą, albo cynicznym oszustem, żeby tak myśleć. Albo jednym i drugim, jak Balcerowicz – ocenia poseł.

 

 

KJ/nowakonfederacja.pl

 

28.01.2016, 18:27

Komentarze ():

Wojtek3891 Sty 28, 2016, 6:50 po południu

Polskie rządy składały się z ludzi zbyt słabych do takich pojęć jak gospodarka. piSS już pokazał co robi z Polskimi przedsiębiorstwami - obsada stołki niekompetentnymi kolesiami, z resztą jak poprzednicy. Przy takim "poziomie" rządzenia jedynie niemiec albo francuz jest w stanie coś wyciągnąć z Polskiego potencjału.

Justine Sty 28, 2016, 6:52 po południu

zapamiętam i przekażę dalej

circ Sty 28, 2016, 7:53 po południu

Owszem, wszyscy jesteśmy tego ofiarami, każdy z nas. Żyżyński nie powiedział niczego czego nie doświadczyliśmy na własnej skórze, szkoda że tak późno.

nick_zastępczy Sty 28, 2016, 8:04 po południu

Niestety to prawda.
M.in. dlatego szeroko reklamowany wzrost PKB nijak się nie przekłada na wzrost zamożności i kraju, a na emigracji są miliony - praktycznie całość jest przechwytywana przez zagranicę, tj. tłusty Zachód i tłuste Niemcy.

optymista12345 Sty 29, 2016, 8:07 rano

"Przy takim "poziomie" rządzenia jedynie niemiec ........ jest w stanie coś wyciągnąć z Polskiego potencjału".... Tak Niemcy "ciągnęły": w okresie '39 - '45. Później, aż do upadku ZSRR, robiła to samo. Aktualnie sytuacja jest nie zmieniona; doją nas równo.....Balcerowicz..., Rosati i POzostali " oświeceni zrobili swoje i .."odeszli".

pokaż więcej komentarzy

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook