Andrzej Gwiazda dla Fronda.pl: Dekalog Opozycjonisty piszą zdrajcy Polski. To piramida absurdów! - zdjęcie
22.01.16, 15:09(fot. youtube.com)

Andrzej Gwiazda dla Fronda.pl: Dekalog Opozycjonisty piszą zdrajcy Polski. To piramida absurdów!

5

- Czy oni piszą dekalog, czy oni robią sobie co innego – to jest ich sprawa. To, że w swoim programie umieszczają współpracę z zagranicznymi wrogami Polski jako swoją metodę działania, dokładnie określa ich pozycję jako ugrupowanie polskie – są to po prostu zdrajcy - mówi portalowi Fronda.pl Andrzej Gwiazda.

Karolina Zaremba, portal Fronda.pl: Tygodnik „Polityka” opublikował na swojej stronie internetowej „Dekalog opozycjonisty – czyli jak skutecznie przeciwstawiać się nowej władzy”, w którym możemy przeczytać m.in. „Nawołuj do międzynarodowych sankcji. Co działacze PiS nazwaliby aktem donosicielstwa, to my nazywamy troską o kraj. Sankcje mogą się przy okazji odbić także na tych, którzy do nich nawołują. Ale patriotyzm to przekonanie, że dziś muszę ponieść ofiarę, żeby kraj miał się lepiej i żeby szybciej wrócił na właściwą drogę.” Jak Pan, jako legenda opozycji odniósłby się do publikacji zamieszczonej przez tygodnik stworzony przez KC PZPR?

Andrzej Gwiazda: Oczywiście pamiętam ten Tygodnik, ma bardzo długą tradycję. Jak się odnieść? Po prostu: To Targowica. Mamy odnośnik w historii i w tym momencie przeżywamy to samo. Pytanie, dlaczego takie apele zyskują opinie na Zachodzie. Wszystko jest prawdopodobnie filtrowane przez Niemcy i to jest główny kanał.

Debata krytykowana w Parlamencie Europejskim była dla Polski bardzo ważna i dobra. Ci, którzy poświęcili czas, by ją obejrzeć, mogli zobaczyć prawdziwy charakter Parlamentu Europejskiego. Myślę, że wielu ludzi odnosiło się z pewnym szacunkiem i nadziejami, że Unia Europejskiego jest ciałem ludzi na odpowiednim poziomie. Okazało się, że jest to zbiorowisko ludzi nie inteligentniejszych i nie bardziej rozumnych niż tacy z łapanki.

Czy w dzisiejszej sytuacji w Polsce jest potrzebny taki „Dekalog opozycjonisty?

Jest to środowisko, które wykorzystuje decyzje Moskwy do odrzucenia marksizmu, przyjęcia na prywatne cele dużej części majątku narodowego i zabezpieczenia sobie uprzywilejowanej pozycji. Oni tej pozycji bronią. Czy oni piszą dekalog, czy oni robią sobie co innego – to jest ich sprawa. To, że w swoim programie umieszczają współpracę z zagranicznymi wrogami Polski jako swoją metodę działania, dokładnie określa ich pozycję jako ugrupowanie polskie – są to po prostu zdrajcy.

W tym miejscu mamy punkt ósmy „Dekalogu”, który brzmi: „Noś emblematy oporu. Jeśli Twój sprzeciw wobec działań rządu PiS ktoś nazwie formą narodowej zdrady, noś znaczek „Zdrajca narodowy”. Tak dumnie jak hasło „jestem gorszego sortu”. Jak Pan by to skomentował?

Prawdopodobnie są to dzieci, albo nawet wnuczkowie tych, którzy zaprowadzali w Polsce „demokrację” w latach 40. Nie zapominajmy, że Armia Czerwona zaprowadzała w Polsce system komunistyczny pod hasłem demokracji. Do dzisiaj pamiętam wierszyki, które jako nastolatek wypisywałem cegłą na murach na temat demokracji. Doszło do tego, że ci, którzy byli za niepodległością walczyli z demokracją. Dopiero po dziesięciu latach zdałem sobie sprawę, że daliśmy się wtedy wpuścić w kanał. Ci tutaj idą utartym nurtem.

Większość haseł walki z demokracją była niecenzuralna, ale przytoczę jedno: „Na lewo sklep, na prawo sklep, w środku dekoracja, tu nie ma nic, tam nie ma nic – tak rządzi demokracja”. Tutaj mamy przykład przejęcia haseł dziadków. Broniąc „demokracji” robią demonstracje z tego powodu, że w demokratycznych wyborach ich partia, ich koteria po prostu przegrała. Jest to piramida absurdów. Myślą, że tak jak w latach 40. społeczeństwo tego nie dostrzeże.

 

Komentarze (5):

anonim2016.01.22 16:09
Przecież Gwiazda to jeden z tych oszalałych z nienawiści fanów teorii spiskowych. Pozostał mentalnie gdzieś na przełomie XiXw i Xxw. Sprowadza biznes i interesy do poziomu jakiegoś konfliktu międzynarodowego. Przecież wszyscy normalnie myślący ludzie wiedzą że biznes to biznes. Wszystkim chodzi o to aby zarobić. Czy tak trudno zrozumieć że w interesie Polski i Polaków jest to aby prowadzić uczciwie interesy z Niemcami. Czy Niemcy w Polsce inwestują dlatego że z Polaków chcą zrobić niewolników? Czy raczej po to aby zarobić? Czy Polacy zakładają w Niemczech swoje firmy żeby podatkami zasilać budżet niemiecki? Czy raczej po to aby zarobić? Tylko debile nie potrafią pojąć tych podstawowych zasad albo są po prostu obłudnymi kłamcami. Przecież wszyscy wiedzą że w tamtym czasie prezesami i dyrektorami w państwowych zakładach byli właśnie komuniści. Olszewski nie chciał tego zmieniać. Na Olszewskiego i Kaczyńskiego czy Macierewicza komuniści mają haki, a ich teczki są w Moskwie u Putina. Olszewski to zdrajca i donosiciel UB. Przez lata UB dawało mu spokój mimo że z wiki: "W latach 60. był obrońcą w procesach politycznych m.in. Melchiora Wańkowicza (1964), Jacka Kuronia i Karola Modzelewskiego (1965), Janusza Szpotańskiego (1968), Adama Michnika i Jana Nepomucena Millera." "Brał udział w procesach przeciwko organizatorom strajków i podziemnym wydawcom. Był obrońcą m.in. Lecha Wałęsy, Zbigniewa Romaszewskiego, Zbigniewa Bujaka." "Potem uczestniczył w rozmowach księdza Alojzego Orszulika z generałami Czesławem Kiszczakiem i Zbigniewem Pudyszem w MSW, gdzie dyskutowano na temat „potrzeby ratowania kraju”[6]." Dlaczego Olszewski nagle stał się wrogiem tych których wcześniej bronił? Dlatego że razem z komuchami chciał powstrzymać demokratyzację i prywatyzację w Polsce. Każdy myślący Polak wie że państwu nie są potrzebne zakłady. Do nierentownych trzeba jedynie dopłacać. Takich zakładów potrzebują politycy aby tam wsadzać swoich.
anonim2016.01.22 17:07
@talarek Do budy!
anonim2016.01.22 17:17
Czyli totalna klapa rezunów na wszystkich frontach ideologicznych, pozostała tylko jeszcze walka zbrojna i jawna opresja goja. Może na szczęście większość poleznych idiotow jeszcze o tym nie wie, zażarcie gardłując za ginącą ich "demokracją", ale niedługo przyjdzie czas na podjęcie decyzji. A pan A. Gwiazda pozostał wierny swoim i solidarności ideałom, dlatego kundle różnej maści na niego szczekają... za snickersa.
anonim2016.01.22 17:29
"MarekTalarek" chyba nie znasz prawdziwej historii albo jej nie rozumiesz. Zaślepiony jesteś całkowicie, nie masz pojęcia co ci kłamcy i oszuści wtłoczyli do tej głowy i już nie potrafisz odróżnić co jest prawda a co fałsz. Jeśli chodzi o naszych"zatroskanych dobrodziejów niemieckich" to posłuchaj hymnu niemieckiego. Oni nie zeszli z tej drogi, czy to Niemcy czy Rosja ma swój interes.Polacy mają żyć w zgodzie z nimi i współpracować co nie znaczy, żeby nie być wrażliwym jeśli chodzi o Polskę. Historia zna od czasów królewskich, że zdrajcy zawsze byli dla własnych korzyści i nie obchodził ich patriotyzm.
anonim2016.01.22 20:51
ech, na starość rozum odjęło