Wyjątkowo dobry turniej na kortach w New Haven rozgrywa Agnieszka Radwańska. Dziś w nocy pokonała w dwóch setach sklasyfikowaną na 68 pozycji w rankingu WTA Kirsten Flipkens, 6:1, 6:4 i zameldowała się w półfinale.

Pierwszy set przebiegł bez historii. Radwańska tylko raz na początku partii pozwoliła się przełamać i był to jedyny gem jaki wygrała Fipkens. Drugi set miał o wiele bardziej emocjonujący przebieg, kiedy to zawodniczka z Belgii przełamała Polkę w pierwszym jej gemie serwisowym i po wygraniu swojego podania wysunęła się na prowadzenie. cały mecz obfitował w wiele skrótów, minięć i finezyjnych zagrań z obydwu stron. Jedna z akcji, kiedy to Flipkens zagrała tzw. hot-doga ma szansę na tytuł akcji turnieju o ile nie akcji miesiaca. W ósmym gemie Radwańska doprowadziła do wyrówania, by następnie wygrać dwa kolejne gemy z rzędu i cały mecz.

Dziś w nocy, w półfinale turnieju Connecticut Open Agnieszka Radwańska spotka się z Petrą Kvitovą. Dotychczasowy bilans spotkań obydwu pań wypada na korzyść zawodniczki czeskiej, jednak mamy nadzieję, że wyżej notowana Polka sprawi miłą niespodziankę i będziemy mogli zobaczyć ją w finale turnieju.

LDD/ Źódło: WTAtennis.com