17.09.2015 - Zamach na suwerenność Polski! - zdjęcie
17.09.15, 12:39

17.09.2015 - Zamach na suwerenność Polski!

7

Za przyjęciem rezolucji w sprawie planu Komisji Europejskiej opowiedziało się 372 europosłów, przeciwnych było 124, od głosu wstrzymało się 54. 

Co ciekawe mimo publicznego sprzeciwiania się "kwotom" przez rząd Ewy Kopacz, europarlamentarzyści z Platformy Obywatelskiej wstrzymali się od głosu.

Kwoty przeszły, 370 za, 134 przeciw, 52 wstrz. PiS przeciw, PO się wstrzymała, rządząca partia nie ma w tej sprawie zdania - poinformował na Twitterze Janusz Wojciechowski. Według planu odgórnego narzucania kwot imigrantów, Parlament Europejski przegłosował przydzielenie Polsce 9285 uchodźców. "Do Polski ma być dostarczone 9285 uchodźców i chyba siłą, bo oni nie chcą do Polski, tylko do Niemiec" – napisał na Twitterze europoseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Wojciechowski.

Zastosowanie szybkiej ścieżki ustawodawczej zostało zaproponowane przez przewodniczącego PE Martina Schulza. - Mamy kryzys humanitarny. Uda nam się go pokonać, kiedy pomyślimy o zewnętrznym wymiarze sytuacji - w Syrii, ale również u jej sąsiadów. Sytuacja w tych krajach się pogarsza. Codziennie w związku z tym ludzie wyruszają do Europy, mając nadzieję na lepsze życie. Problem syryjski trwa już piąty rok, w ostatnich tygodniach i dniach jest tam coraz więcej przemocy - mówił przed głosowaniem Schulz. - Niedługo odbędzie się specjalny szczyt i mam nadzieję, że liderzy Europy też wezmą to pod uwagę - oświadczył Schulz. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział, że w czwartek ogłosi decyzję ws. ewentualnego zwołania spotkania przywódców państw i rządów UE na temat kryzysu uchodźczego.

Wiceszef KE Frans Timmermans podkreślił, że kryzys ten będzie towarzyszył światu przez lata. - To jest wyzwanie humanitarne, gospodarcze, polityczne, ale również moralne - czy będziemy w stanie przedstawić takie rozwiązania, które będą miały charakter realistyczny, będą zgodne z naszymi zobowiązanymi prawnymi, ale przede wszystkim będą zgodne z naszym moralnym zobowiązaniem - oświadczył Timmermans. - Nie mówimy, że trzeba otworzyć wszystkie granice, ale nie możemy tracić kontaktu z naszymi duszami, z naszym sercem. Nie możemy mówić ludziom narażonym na prześladowania: trzymajcie się z daleka od granic Europy - apelował w płomiennym przemówieniu do europosłów.

Co teraz? Czy Martin Schultz wyśle do Polski wojska, by ta przyjęła uchodźców? Dziś czyli 17 września 2015 została zagrożona suwerenność Polski!

mm/media

Komentarze (7):

anonim2015.09.17 12:46
Nikt nie jest nielegalny, frondowe potworki.
anonim2015.09.17 13:16
czego tu bronić jak już jej nie ma?
anonim2015.09.17 13:25
@Wróg z papieru. Mało to już odkrywcze te lewackie koszulki z napisem "nikt nie jest nielegalny"... Sprzedajesz je? Bądź konsekwentny. Wymontuj zamki w drzwiach i umieść napis "u mnie każdy jest legalny... I bez "wyrazów", por favor, bo Ty tu też jesteś "nielegalny" jako frondowy troll...;-)
anonim2015.09.17 13:28
@mm "Dziś czyli 17 września 2015 została zagrożona suwerenność Polski" Suwerenność nie jest zagrożona- suwerenność została utracona. Drogi autorze- o "zagrożeniu suwerenności" mogliśmy zatem mówić przed referendum akcesyjnym... Suwerenność ma różne płaszczyzny a proces jej tracenia rozpoczął się w momencie wejścia w struktury sajuza... Jednym z większych aktów zrzeczenia się suwerenności było podpisanie traktatu lizbońskiego i zmiana mechanizmów głosowania przez co Polska straciła realną możliwość decydowania o sobie...
anonim2015.09.17 13:34
tomtom Komu to zawdzięczamy. Tym resztkom co spoczywają na Wawelu po ostatniej nieudacznej wizycie w 2010r. w Rosji.
anonim2015.09.17 14:25
@grahokus Nie jest tajemnicą że katastrofalna w skutkach decyzja Prezydenta Lecha Kaczyńskiego jedną z bezpośrednich przyczyn tego co Polskę czeka. Obecnie wchodzi w życie zmiana sposobu naliczania głosów w Radzie Europy... Uszanowałbym natomiast pamięć po zmarłym...
anonim2015.09.17 15:38
Rezolucja nie ma mocy prawnej. Po prostu przegłosowali, że fajnie by było gdyby.